Адреса: 35415, с.Тучин, вул.Освітянська,22, Рівненська область
Директор - Пашковець Ольга Іванівна
Царська школа в Тучині
Відомо, що з 1803 року в Тучині діяло парафіяльне однокласне училище (школа). На перших порах діти навчалися в будинках, що належали приватним особам або церкві.
В 1864 році було прийнято "Положення 1864 року про школи". У відповідності до цього "Положення" відкривати школи отримали право як громадські організації, так і приватні особи. Серед тих, хто почав опікуватись освітою селян, були представники духовенства, чиновники земств та управлінь. У відповідності до вищезгаданого "Положення" парафіяльні школи (училища) отримали подальший розвиток.
Так у 1877 році було побудовано в Тучині перше типове приміщення школи. Його стали називати й називають і досі "царською школою".
Тучин на цей час перебував у складі Ровенського повіту Волинської губернії. Після завершення будівництва школа стала двокласною.
У Тучині до 1913 року було два навчальних заклади. Отож, оскільки Тучин — відоме на той час містечко, то в 1913 році влада будує друге типове приміщення школи (нині це “червона школа”). Однак приступити до навчання в цьому приміщенні не встигли (хоч практично школа була готова прийняти учнів), бо почалася Перша світова війна. З початком воєнних дій за шкільним будинком ніхто не наглядав і тому він був частково розграбований.
Школа за часів польського панування
Відновили приміщення "червоної школи" тільки за польської влади. "Червона школа" була не тільки відремонтована, а й добудоване одне крило (1928р.). Східці й поручні в школі зробив Микита Оверчук. У школі були навчальні кабінети, коридор, кабінет директора, акваріум тощо. Уроки починалися з молитви.
З 1 по 7 клас було предметне викладання. Партами, столами та стільцями забезпечувала держава. Вчилися діти українців, поляків, німців, чехів.
Навчання велося польською та українською (поляки її називали руською) мовами. Українська мова (руська) вивчалась один раз на тиждень. Школа була семирічною й називалася "Семикласова народна загальноосвітня школа №2 в м.Тучині".
Школа в 1939-1940 рр.
У вересні 1939 року в Тучин вступили воїни Червоної Армії. Виникли перші органи Радянської влади. Було націоналізовано підприємства, землю, ліси, закрито хати-читальні "Просвіти". Жителі Тучина дістали змогу отримувати безкоштовну медичну допомогу та освіту. З 1940 року Тучинська школа стала середньою з українською мовою навчання.
Школа в роки війни та в післявоєнні роки
28 червня 1941 року Тучин окупували німецько-фашистські загарбники. Школу було пограбовано. Навчання припинилося. Пізніше влада дала дозвіл на навчання. Було відкрито початкову школу. Вона називалася "Народня 4 клясова школа в с.Тучині". Школа працювала близько двох років. Навчалися діти у приміщеннях "царської школи", і "червоної". Пізніше навчання було припинено, бо німці зрозуміли, що вчителі виховують учнів у національному дусі. 16 січня 1944 року Тучин було звільнено від німецько-фашистських загарбників.
У 1944-1945 роках школа називалася "Тучинською неповною середньою" (тобто семирічною).
З 1945 року - середня. Зошитів не вистачало. Доводилося писати на клаптиках паперу, старих газетах тощо. Тучинську школу відвідували діти і з навколишніх сіл: Шубкова, Гориньграда І і ІІ, Сінного, Коростятина, Ючина, Горбова, Дроздова та інших. Працювала бібліотека та функціонував гуртожиток.
У 1948 році навчалися в школі в дві зміни. За навчання в старших класах потрібно було платити (150 крб. на рік). Від оплати звільнялися діти-сироти, напівсироти, діти з малозабезпечених сімей та деякі інші. Книги купували батьки. Чорнило, ручки, пера, чорнильниці учні носили з собою в школу. Значна частина учнів школи закінчувала 7 класів та отримувала свідоцтва про семирічну освіту.
ШКОЛА 60-80-Х РОКІВ
У квітні 1959 року в Україні розпочалася структурна перебудова загальноосвітньої школи, введення восьмирічного всеобучу, перетворення 10-річних середніх шкіл в 11-річні, зміна мовного режиму, створення матеріальної бази для оволодіння учнями однією з масових професій. Було визначено політехнізацію школи, її зв'язок з виробництвом. З цією метою вводилося виробниче навчання. Поширення набув досвід створення учнівських виробничих бригад різного профілю. У школі в цей час були створені навчальні кабінети, а також майстерні по дереву, металу, автотракторний клас, агрокабінет, кабінет домоводства. Було організовано навчання практичному водінню цієї техніки. У школі була створена виробнича бригада.
З 1977 року розпочалося будівництво нового приміщення. 1978-1979 навчальний рік учні та вчителі розпочали в новому приміщенні школи.
Школа за наших часів
Бурхливим життям жила школа в 90-ті роки. Відбулося її перейменування: із Тучинської середньої вона стала загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів с.Тучин. З 2001 року школу очолила Пашковець Ольга Іванівна.